Şampiyonluğun Analizi

0
992

Şampiyonluğun Analizi

Geride bıraktığımız iki sezon da bu sezon olduğu gibi şampiyonluk parolasıyla çıkmıştı yola Amasyaspor’umuz… Ama ne var ki birbirine benzer iki sezon sonunda yarış halinde olduğu rakiplerine kaptırdı 3. Lig biletini.

2014-2015 Sezonu;
Adinoy Sani, Burak Akdiş gibi süper lig tecrübesi olan ve Barış, Orhan Gazi, Muzo gibi profesyonel lig kariyeri olan oyuncularla sezona giren takımımız ilk sekiz hafta sonunda topladığı 18 puan ile namağlup liderlik koltuğundaydı. 9. Haftada sahasında ağırladığı Kastamonuspor 1966’ya 2-0 kaybederek hem 3 puanı hem de liderliği teslim etmiştik. O haftadan sonra bir daha zirveye hiç çıkmayarak 3. Lig hayalini ertesi sezona ertelemek zorunda kalmıştık.

2015-2016 Sezonu;
Sezona transfer konusunda daha dikkatli davranarak giren takımımız, Marco, Ayhan, Şakır, Samet, Ergin, A.Turan gibi kariyeri şampiyonluk veya şampiyonluk yarışı içinde olan oyuncuları transfer ederek girmiştik. Önceki sezon olduğu gibi bu sezonda namağlup 10. Haftaya kadar 21 puan toplayarak lider gelen takımımız Erbaa deplasmanında aldığı 1-0 lık yenilgi ile ilk mağlubiyetini yaşamakla kalmamış rakibine de liderliği teslim etmişti. Ne var ki yine o koltuğa bir daha çıkmayarak ikili averajla rakibimizin şampiyon oluşunu en acı haliyle izlemek zorunda kalmıştık.

2016-2017 Sezonu;
Geçmiş iki sezondan ders çıkaran yönetimimiz bu sefer işi baştan sıkı tutmuş ve kariyeri sampiyonluklarla dolu teknik adam Ergün Ortakçı ile anlaşmış ve O’nun raporu doğrultusunda hocamızı mahcup etmeyecek iç ve dış transferleri gerçekleştirdi. Kadromuza baktığımızda dış transferlerin çoğunun ya Hocamızın eski öğrencisi ya da Hocamızın çalıştırdığı takımların bulunduğu grupta diğer takımlarda Hocamıza rakip olan ve göze batan oyuncular olduğu gözden kaçmıyordu. Ziraat Türkiye Kupasında bangır bangır yoluna devam eden takımımız lige de hızlı başlamış şampiyonluk yolundaki rakiplerinden Çarşambaspor’u da deplasmanda geçmeyi başarmıştı. Sonrasında duraklama dönemine giren temsilcimiz bu arada bir diğer rakibi Güzelorduspor’a içerde yenilse de son iki hafta aldığı galibiyetlerle yarışa kaldığı yerden devam etmeyi başardı. Bu hafta sonu sahamızda konuk edeceğimiz Fatsa Belediyespor maçı ise geçmiş iki sezondan ne kadar ders çıkardığımızın gosteresi niteliğinde. Fakat bu sefer başrolde Amasyaspor değil Fatsa Belediyespor var. İlk 10 maçında yenilgi yüzü görmeyen Ordu temsilcisi 24 puan ile lider olarak gelecek stadımıza. Geride kalan iki sezon biz lider olarak çıkıp elimizle verdiğimiz koltuğu bu sezon lider gelen rakibimizden alarak sezon sonu da gülen taraf biz olmak istiyoruz.

İşte bu denli önem arz eden bu maçta analiz ortada. Tüm tribünlerinin tüm taraftar gruplarımız bu maçın önemini idrak etmeli. 2017-2018 sezonunda profesyonel ligde oynamak istiyorsak bunun yolunun bu maçtan alınacak galibiyetten geçtiğini anlamalıyız artık.

Haydi Amasya! Artık güldürmeyelim kendimize, her yıl onca yatırım yapan ancak rakibinin şampiyonluk sevincini izleyen kulüp olmak yeterince koymadı mı???

Kaynak : Amasya Analiz Gözden Kaçanlar Sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here