Kobralar Taraftar Grubu Başkanı Ömer İşken”Kaliteli bir Amasyaspor için Amasya Amatör Liginde Mücadele Şart”

0
614

 

Yeni Amasyaspor Taraftar Gruplarından Kobraların kurucusu Ömer İşken maddeler halinde Amasya’da amatör liginin noksanlıklarını dile getirdi. İşte o açıklamalar.

 

AMASYA’DA FUTBOLU YÖNETEN YETKİLİLERE SESLENİYORUZ. AMASYA’DA AMATÖR TAKIMLARIN KURULARAK 1. VE 2. AMATÖR KÜMEDE MÜCADELE ETMELERİNİ İSTİYORUZ.

 

1.Yeni Amasyaspor olmazsa olmazımızdır. Ama Amasya şehri sadece Yeni Amasyaspor’dan ibaret değildir. Yeni Amasyaspora futbolcu yetiştirilmesi, Amasya’da futbolun gelişiminin sağlanması ve gençlerin önünün açılması için mutlaka Amatör Kulüplerin kurulmasının teşvik edilerek 1.ve 2.Amatör Küme karşılaşmalarının oynanmasının sağlanması doğru olacağını düşünüyoruz.


2. 2016-2017 Amasya Yerel Amatör Futbol Lig Sezonunda Amasya 1.Amatör Kümede toplam 4 takım mücadele etmiş, bu takımların 3 tanesi Merzifon takımları olup, (Merzifonspor,Merzifon Yeni Çeltekspor, Merzifon Gençlerbirliği,diğer takımda Gümüşhacıköyspor’dur) Amasya’yı temsil eden bir takımımız bulunmamaktadır. BAL liginde Amasya ili 1 takımla temsil edilmektedir.


3.Trabzon ilinde 1.Amatör A Grubu,1.Amatör B Grubu toplam 24 takım mücadele etmektedir. Ayrıca 2.Amatör A Grubu, 2.Amatör B Grubu toplam 24 takım mücadele etmektedir. Trabzon’da 1.Amatör ve 2.Amatör’de toplam 48 takım mücadele etmekte, BAL liginde Trabzon ili 4 takımla temsil edilmektedir.


4.Ordu ilinde 1.Amatör A Grubu,1.Amatör B Grubu toplam 20 takım mücadele etmektedir. Ayrıca 2.Amatör A Grubu, 2. Amatör B Grubu toplam 12 takım mücadele etmektedir. Ordu’da 1.Amatör ve 2.Amatör’de toplam 32 takım mücadele etmekte, BAL liginde Ordu ili bu sezon 3 takımla temsil edilecektir.


5. Çorum ilinde 1.Amatör 10 takım mücadele etmektedir. Ayrıca 2.Amatör A Grubu,2.Amatör B Grubu toplam 10 takım mücadele etmektedir. Çorum’da 1.Amatör ve 2.Amatör’de toplam 20 takım mücadele etmekte, BAL liginde Çorum ili 1 takımla temsil edilmektedir. Bu örnekleri çoğaltabiliriz.


6. Başta Amasya ASKF olmak üzere Amasya’da futbola yön verenlere soruyoruz? Amatör Futbol Takımlarının kurularak Amasya’da futbolun gelişimine katkı sağlamak için plan ve projeleriniz varmıdır ? Varsa bunları ne zaman uygulamaya koymayı düşünüyorsunuz?


7.Ben bir Amasya’lı olarak Amasya şehrinde formasını giydiğim Ferhatsporu, Amasya Gençliksporu, Deregücünü, DSİ,Orman,Emniyetsporu,Suluova Gençliksporu, Hamamözüsporu ve diğer kulüplerimizin mücadelelerini görmek istiyorum.


8.Amasya’da futbolun gelişimi için projeler hazırlayan değerli hocamız Ali Galip Yücel’in bu konudaki görüşlerinin de mutlaka dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum.


9.Amasya şehri çok güzel şeylere layık. Futbolu yönetenlerin bu konu ile ilgili çalışmalarının takipçisi olacağız. HER ŞEY AMASYAMIZ İÇİN…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here